Śniadanie ze Zdrowiem – spotkanie w pszczyńskim parku

W sobotę 24 sierpnia w Parku Pszczyńskim odbyło się kolejne edukacyjne wydarzenie – “Śniadanie ze zdrowiem” – organizowane przez Burmistrza Pszczyny oraz Szpital Joannitas.

Celem spotkania było propagowanie prawidłowego odżywiania się, o czym opowiadali dietetycy z pszczyńskiego Szpitala. Każdy uczestnik spotkania miał możliwość dowiedzenia się więcej na temat odpowiedniej diety, nowinek dietetycznych i mitów związanych z codziennym jadłospisem.

Przy okazji uczestnicy mogli spróbować propozycji śniadaniowych przygotowanych przez finalistkę programu MasterChef, Zofię Masny-Klimczak. Wśród warzywnych przekąsek były m.in.: hummus klasyczny, hummus z burakiem, tapenada, pesto pietruszkowe z palonym słonecznikiem, czy kanapki z serkiem naturalnym, pieczoną gruszką i sosem balsamicznym.

Rola szpitala nie ogranicza się jedynie do leczenia pacjentów, ale także do ich edukacji na temat stanu zdrowia, profilaktyki i zdrowego stylu życia. To już drugie tego typu otwarte spotkanie w tym roku. W lipcu podczas “Spaceru ze Zdrowiem” fizjoterapeuci ze Szpitala Joannitas wyjaśniali jak prawidłowo chodzić z kijkami, jak unikać błędów podczas chodzenia, co robić, aby wysiłek fizyczny sprawiał nam przyjemność i wpływał na poprawę zdrowia.

Edukacja w zakresie profilaktyki, zdrowego stylu życia i ruchu może znacząco wpłynąć na jakość naszego życia i zdrowia.

Wsparli nas: Wodna Wieża oraz Cukiernia-Piekarnia Niedźbała